Yaşlı Bakıcısı Arıyorum


Güvenilir Yaşlı Bakıcı Arayanlar

 

Yaşlı bir yakınınızı emanet edeceğiniz bir yaşlı bakıcının, bakacağı kişiye tıpkı bir çocuğa bakarken gösterilen sabırı gösterebilmesi gerekmektedir. Yaşlı bakıcısı arayışınızda muhakkak aradığınız yazşlı bakıcısının deneyimli, sabırlı, şefkatli, saygılı , referanslı olmasına dikkat ediniz.

 

Yaşlı Bakıcıları Nasıl Çalışırlar ?

Güvenilir Yaşlı Bakıcıları

Yaşlı Bakıcıları yatılı ve gündüzlü olmak üzere iki şekilde çalışırlar. Bakılacak olan yaşlı bireyin sağlık durumuna, fiziksel bir engelinin olup olmadığına, beraber ikamet ettiği kişilerin çalışma durumuna göre yaşlı bakıcısının profili ve yatılı mı yoksa gündüzlü mü çalışacağı şekillenir. Yatılı yaşlı bakıcıları genelde hafta içi süresince baktığı yaşlı bireyin ilaçlarının takibini yapmak, temizliğini sağlamak, yemeğini hazırlamak vb.. gibi işleri üstlenir. Fakat herşeyden öte yaşlı bakıcısı olarak çalışacak kişinin bakacağı yaşlı bireye adeta bie can dostu olabilecek bir potansiyele, sabıra ve düşünceli bir karaktere sahip olması gereklidir.

 

Gündüzlü yaşlı bakıcılığı ise, çalıştığı işinden erken dönebilen ve akşam ilgili yaşlı bireyin bakımını sürdürebilen ailelerin tercih ettiği bir yaşlı bakıcısı talebidir.

Yaşlı bakıcı arayan yaşlı yakınlarının güvenilir bir bakıcı bulabilmeleri için mutlaka devlet kontrolünde çalışan İşkur’a bağlı Özel İstihdam bürolarından faydalanmaları tavsiye edilir. Çevresindeki yakınlarının tavsiyesi üzerine tanıdık eleman da bulunabilir. Fakat bu tarz durumların çoğunda çalıştırılan kişiden memnun kalınmaması halinde yeni bir bakıcı bulma süreci çok uzun olmaktadır. Haliyle bu durum, çalışan yaşlı yakınlarını büyük sıkıntılara sokmaktadır.

Bu alternatifin dışında sadece maliyeti düşük olduğu için izinsiz Yabancı eleman çalıştıran iş verenler çok büyük bir risk almaktadırlar. Çünkü bu şekilde çalıştırılan yabancı elemanların çoğu çalıştığı ailelerin evinde hırsızlık, eve dışarıdan birisini getirmek (erkek arkadaş vb..), daha yüksek ücretli bir iş bulması durumunda aileye haber vermeden veya bir mazeret uydurarak (genelde bu mazeret yurt dışındaki akrabalarından birisinin hastalandığı şeklinde olur) işi bırakıp gitmek gibi huzursuzluk yaratan olaylara sebep olurlar.

Güvenilir Bakıcı Talep Formu

BAKICI ARAYANLAR Yaşlı Bakıcısı , , ,

Güvenilir Bakıcı Firmaları