Bebek Bakıcısı Arıyorum


Güvenilir Bebek Bakıcısı Arayanlar

 

Son zamanlarda çalışan anne profilinin büyümesi ile bebek bakıcılığı çok büyük önem kazanmıştır.

Bebek bakacak olan kişinin daha önceden muhakkak bebek bakarak deneyim kazanmış olması, profesyonel olması, mümkünse daha önce kendi çocuklarını yetiştirmiş olması gerekmektedir. Ayrıca bir bebek bakıcısında bu özelliklerinin yanı sıra, insan ilişkilerinin iyi olması, çocuk psikolojisinden anlaması ve bu konuda güncel bir bilgi birikiminin olması ayrıca önem taşır.

 

Bebek Bakıcıları Nasıl Çalışırlar ?

 

Bebek Bakıcıları yatılı ve gündüzlü olmak üzere iki şekilde çalışırlar. Ailelerin çalışma durumlarına göre yatılı bebek bakıcısı veya gündüzlü bebek bakıcısı talebi şekillenir. Yatılı bebekGüvenilir Bebek Bakıcıları bakıcıları genelde hafta içi süresince bebek baktığı ailenin evinde ikamet eder. Yatılı bebek bakıcıları bu süre içinde bebeğin yemeği, temizliği, bebek elbiselerinin temizliği, bebeğin uykusu vb.. konularında aileye destek verir.

Gündüzlü bebek bakıcılığı ise, ailelerin talep ettiği diğer bir çalışma şeklidir. Gündüzlü bebek bakıcıları genelde sabah 8.00′den akşam 18.30 veya maksimum 19.00′a kadar bebeğin bakımı ile ilgilenirler. Talebe göre gündüzlü bebek bakımı haftanın birkaç günü part-time şeklinde olabilir veya haftanın 5 günü tam zamanlı da olabilir.

Bebek bakıcısı arayan ailelerin güvenilir bir bakıcı bulabilmeleri için mutlaka devlet kontrolünde çalışan İşkur’a bağlı Özel İstihdam bürolarından faydalanmaları tavsiye edilir. Çevresindeki yakınlarının tavsiyesi üzerine tanıdık eleman da bulunabilir. Fakat bu tarz durumların çoğunda çalıştırılan kişiden memnun kalınmaması halinde yeni bir bakıcı bulma süreci çok uzun olmaktadır. Bu durum, çalışan aileleri büyük sıkıntılara sokmaktadır.

Bu alternatifin dışında sadece maliyeti düşük olduğu için izinsiz Yabancı eleman çalıştıran iş verenler çok büyük bir risk almaktadırlar. Çünkü bu şekilde çalıştırılan yabancı elemanların çoğu çalıştığı ailelerin evinde hırsızlık, eve dışarıdan birisini getirmek (erkek arkadaş vb..), daha yüksek ücretli bir iş bulması durumunda aileye haber vermeden veya bir mazeret uydurarak (genelde bu mazeret yurt dışındaki akrabalarından birisinin hastalandığı şeklinde olur) işi bırakıp gitmek gibi huzursuzluk yaratan olaylara sebep olurlar. Buna ekstra olarak çalıştırılan yabancı bakıcının türkçesinin bozuk olması ve acil durumlarda yetkili birimlere nasıl ulaşacaklarını bilememeleri hem gelişme çağındaki bebekleri olumsuz etkileyerek sonrası için telafisi uzun süren sıkıntılara neden olmaktadırlar hem de acil bir durumda alınacak tedbirin süresini geciktirerek bakılan bebeğin hayatını tehlikeye atmaktadır.

Güvenilir Bakıcı Talep Formu

BAKICI ARAYANLAR Bebek Bakıcısı , ,

Güvenilir Bakıcı Firmaları